bus na lotnisko warszawa

bus na lotnisko warszawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (7)O motoryzacji słyszy się dużo i często. Jednakże bardzo niewielu statystycznych Polaków potrafiłoby podać prawidłową definicję tego pojęcia. Zamierzam zmienić ten stan rzeczy i douczyć szanownych czytelników w tej kwestii.

Motoryzacja to, mówiąc prostym językiem, całokształt spraw związanych ze stosowaniem pojazdów drogowych, bądź też szynowych. Zazwyczaj dotyczy pojazdów, które napędzają silniki spalinowe. Do niedawna były one wyłącznym źródłem energii w autach, bądź motocyklach. Jednakże w ostatnich latach pojawiły się silniki elektryczne i hybrydowe. Również i one zostały włączone do kręgu licznych zainteresowań motoryzacji.
Natomiast powszechne rozumienie jest zupełnie inne. Zazwyczaj rozumie się pod tym pojęciem wyłącznie dział techniki dotyczący samochodów osobowych, ciężarowych i innych. Jest to błędne pojmowanie tego terminu.
Każdy, kto poświęcił temu niezbyt długiemu tekstowi chwilę absolutnej uwagi jest już pewien, czym w istocie jest motoryzacja. Sądzę, że temat jest bardzo interesujący.

Zobacz także pozostałe wpisy o motoryzacji:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top